Frombork Muzeum Mikołaja Kopernika - Etui pojedyncze

Frombrok_Muzeum_Mikołaja_Kopernika_Etui_1_Wizualizacja_3.jpg
  • nowość
Dostępność: Dostępny
Wysyłka w: Wysyłka w późniejszym terminie
Cena: 29,99 zł 29.99
ilość szt.

towar niedostępny

Pin It

Opis

Pierwsza izba muzealna dotycząca Mikołaja Kopernika na Wzgórzu Katedralnym powstała w 1912. Została stworzona przez kanonika Eugena Brachvogla w Wieży Kopernika.

Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku powstało 5 września 1948 z inicjatywy Związku Historyków Sztuki i Kultury. Ekspozycję poświęconą Kopernikowi zlokalizowano w kanoniach wewnętrznych. Kulminacją odbudowy zniszczonych w trakcie II wojny światowej obiektów oraz rozwoju placówki był przypadający w 1973 jubileuszu 500. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika.
Głównym budynkiem muzeum jest dawny pałac biskupi na Wzgórzu Katedralnym. Obiekt powstał ok. 1350. Na początku XVI wieku został rozbudowany, stając się rezydencją biskupów warmińskich. Formę barokową otrzymał podczas przebudowy w I połowie XVII wieku. Spłonął w 1945, został odbudowany w latach 1965–1970. W pałacu prezentowane są wystawy czasowe (parter, II piętro, ryzalit południowy), związane z historią Wzgórza Katedralnego, Fromborka czy Warmii, eksponujące zabytki historii sztuki, rzemiosła i kultury materialnej. Najważniejsze miejsce zajmuje wystawa stała „Mikołaj Kopernik – życie i dzieło”.

 

Źródło; Wikipedia

 

Informacje

Motyw Frombork Muzeum Mikołaja Kopernika
Projektant Monika Alicja Żak
Nominał 0 Euro Souvenir
Informacje dodatkowe Etui pojedyncze bez banknotu
Wysyłka Do końca czerwca 2023


do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium