Silesia Collection

SILESIA COLLECTION – pod taką nazwą rozpoczyna się dziś  (20 lipca 2022 r.) aukcja specjalizowanej – liczącej ponad 100 monet - kolekcji numizmatów śląskich Piastów z portretem trzech książąt legnicko-brzesko-wołowskich – Jerzego III, Ludwika IV i Chrystiana – bitych w latach 1651-1662.

czytaj całość »
Kolekcja banknotów niemieckich

W połowie lipca w Domu Aukcyjnym Numioutlet rusza druga tematyczna aukcja sklepu. Tym razem w trzydniowej ofercie aukcyjnej pojawi się kolekcja 150 banknotów niemieckich z lat 1903-1989. Na aukcji znajdzie się przekrój dwudziestowiecznych niemieckich pieniędzy papierowych począwszy od Cesarstwa Niemieckiego, przez okres hiperinflacji, II wojny światowej po banknoty NRD i RFN.

czytaj całość »
Pierwsza aukcja tematyczna – kolekcja żetonów sportowych

W połowie czerwca w Domu Aukcyjnym Numioutlet rozpoczęła się pierwsza tematyczna aukcja, na której – wśród innych przedmiotów, jakie pojawiają się w ofercie sklepu – znajduje się unikatowy zbiór trzynastu żetonów sportowych. Data początku aukcji – 13 czerwca – nie jest przypadkowa bowiem, kiedy jak nie 13 dnia miesiąca rozpocząć aukcję 13 przedmiotów?!

czytaj całość »
Czeki Grzegorza Kureca właściciela Zakładów Przemysłowych „Grzegorzewo”

Do oferty Domu Aukcyjnego Numioutlet dołączył zbiór różnorodnych czeków pochodzących z I połowy XX wieku. Są to zarówno puste blankiety, jak i wypełnione czeki różnych domów bankowych, komunalnych kas oszczędnościowych i banków. Wśród nich na szczególną uwagę zasługuje zespół dziewięciu dokumentów pochodzących z Wilna. Czeki te były wystawiane przez właściciela mieszczącej się w położonej na południowy-zachód od Wilna papierni – Zakłady Przemysłowe „Grzegorzewo” Grzegorza Kureca.


czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl