Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie - Blister

Dostępność: Dostępny
Wysyłka w: 14 dni
Cena: 100,00 zł 100.00
ilość szt.

towar niedostępny

Pin It

Opis

Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie

Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie powstało dzięki wielkiej pasji i niespożytej energii Krzysztofa Witkowskiego, Prezesa firmy President Electronics Poland, wspieranego w działaniach przez francuskich współwłaścicieli firmy. Muzeum jest votum ofiarowanym Maryi — Królowej Polski w podziękowaniu za dar zdrowia po przebytym udarze szefa firmy i hołdem złożonym wielkiemu Polakowi — Karolowi Wojtyle — Ojcu Świętemu, który z radością przybywał jako pielgrzym do Naszej Jasnogórskiej Pani.

Szczególnie ważną rolę w Muzeum odgrywa sposób ekspozycji zbiorów, w tym niekonwencjonalne oświetlenie kolekcji składające się z ponad pięćdziesięciu tysięcy punktów świetlnych. Do prezentacji eksponatów wykorzystano najnowocześniejsze środki audio­wizualne, mające na celu podniesienie atrakcyjności zwiedzania i przybliżenie tego szczególnego rodzaju dzieł sztuki.

Przygotowania do otwarcia Muzeum trwały zaledwie 11 miesięcy — od zrodzenia się pomysłu do jego realizacji. Znawcy tematu rozpoz­nają wśród prezentowanych monet i medali kolekcję Pana Wojciecha Grabowskiego, który jeszcze do niedawna był jej właścicielem. Zaprezentował ją w Londynie podczas wizyty Jana Pawła II, a także w roku 2006 na Zamku Królewskim w Warszawie, w pierwszą rocznicę śmierci naszego Papieża.

Wieloletni dyrektor Zamku Królewskiego, prof. Andrzej Rottermund, otwierając wspomnianą wystawę wyraził słowa swego uznania mówiąc —"Jestem głęboko przekonany, Ze zbiór ten, liczący ponad 3000 egzemplarzy, należy do największych i najlepszych tego typu kolekcji na świecie".

Prezentowana obecnie w częstochowskim Muzeum kolekcja liczy ponad 11 000 eksponatów.

Informacje

Motyw Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie
Projektant Małgorzata Pławecka-Jasek
Nakład (zamknięty) 100
Nominał 0 Euro Souvenir
Informacje dodatkowe Blister - zawiera jeden banknot w wersji standardowej
Partner emisji Banknoty Pamiątkowe Sp. z o.o.


do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium