USA - Commemorative Dollar – 100 dolarów, Utah

Dostępność: Dostępny
Wysyłka w: 14 dni
Cena: 40,00 zł 40.00
ilość szt.

towar niedostępny

Pin It

Opis

USA – Commemorative Dollar – 100 dolarów 2022, Utah

Bilet pamiątkowy z serii “Stany Ameryki Północnej” dedykowany Utah

Dominującym motywem awersu jest lokomotywa parowa Union Pacific No. 119. Lokomotywa ta brała udział w spotkaniu z  lokomotywą Jowisz Central Pacific Reilroad na Promontory Summit. Innym symbolem historii amerykańskiej kolei umieszczonym na bilecie jest "złoty gwóźdź" (Golden Spike)- został on wbity 10 maja 1869 roku na zakończenie budowy pierwszej linii transkontynentalnej na Promontory Summit w miejscu spotkania się linii Central Pacific RR i Union Pacific Reilroad.

W tle pieczęć stanowa Utah i formacja skalna z Parku Narodowego Skalnych Łuków.

Oznaczenie literowe serii składa się z dwóch par liter: US (United States) oraz liter będących literowym skrótem nazwy stanu – UT (Utah)

Na każdym bilecie znajduje się data przyłączenia stanu do USA- Utah 1896

Wydrukowany na papierze banknotowym. Stylistyka rewersu z wizerunkiem Kapitolu odpowiada banknotom obiegowym USA o nominale 50 dolarów 2004, to odróżnia je od obiegowego nominału 100 dolarów, gdzie umieszczony jest wizerunek Indepence Hall z Filadelfii.

Seria „Stany Ameryki Północnej” ma prezentować wszystkie stany USA. Wymiary biletów pamiątkowych są zbliżone do dolarów emitowanych w pierwszych trzech dekadach XX wieku. Seria nawiązuje do emitowanej w latach 1999-2008 serii amerykańskich ćwierćdolarówek z 50 amerykańskimi stanami.

Obecnie dostępnych jest 12 wzorów dedykowanych:

Alasce, Arizonie, Dakocie Południowej, Idaho, Kalifornii, Kansas, Missouri, Newadzie, Nowemu Jorkowi, Ohio, Teksasowi oraz Utah.

Bilety posiadają zabezpieczenia widoczne w promieniach UV oraz hologram

Na każdym nominale (dwukrotnie) znajduje się zapis informujący, że nie jest to prawny środek płatniczy – „This note is not legal tender”

Wymiary: 179 x 76 mm

Na zdjęciu znajduje się przykładowy numer seryjny.
 

Informacje

Partner emisji Banknoty Pamiątkowe Sp. z o.o.
Motyw USA - Commemorative Dollar – 100 dolarów, Utah
Rozmiar banknotu 179 x 76 mm
Informacje dodatkowe Banknot


do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium