Suwałki – Bóbr europejski – Gold Edition

Dostępność: Dostępny
Cena: 200,00 zł 200.00
ilość szt.

towar niedostępny

Pin It

Opis

WIGIERSKI PARK NARODOWY

Na Podlasiu bobry występują w Puszczy Białowieskiej i Augustowskiej, nad Biebrzą, Narwią i Bugiem oraz na terenie Wigierskiego Parku Narodowego. Zasiedlają praktycznie cały nasz region, jednak najliczniej występują w tych właśnie miejscach. Północno-wschodnią Polskę zamieszkuje ponad 10 tys. osobników. Bóbr jest aktywny nocą i wieczorem, więc zazwyczaj trudno go zobaczyć w środku dnia. Na dodatek jest dość płochliwy. Choć samego gryzonia trudno jest zaobserwować, to ślady jego bytowania są widoczne gołym okiem.

Bóbr europejski jest najbardziej charakterystycznym gatunkiem Wigierskiego Parku Narodowego. Wędrując po szlakach turystycznych w wielu miejscach można spotkać ślady bytowania bobrów, a przy zachowaniu ciszy i spokoju zobaczyć jak pływają czy żerują. Dla ułatwienia obserwacji bobrów przygotowano specjalną platformę na trasie ścieżki edukacyjnej „Suchary".

Informacje

Emitent Centrum Informacji Turystycznej w Suwałkach
Partner emisji Banknoty Pamiątkowe Sp. z o.o.
Motyw Zwierzęta polskich parków narodowych - Bóbr europejski
Projektant Roussana Alex Nowakowska
Rozmiar banknotu 135 x 74 mm
Nakład (zamknięty) 100
Nominał 0 Euro Souvenir
Informacje dodatkowe Etui numerowane, zawiera dwa banknoty – jeden w wersji standardowej oraz jeden Gold Edition. Każde etui posiada unikalny certyfikat autentyczności z numerem. Numer certyfikatu na zdjęciu przykładowy.


do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium